FAALİYETLER

28 11 2013 (5) 28 11 2013 (7) 28 11 2013 (8) 28 11 2013 (10) 28 11 2013 (12) 28 11 2013 (14) 28 11 2013 (17) 5748_CS1K54YS5 5748_PE4C33JM3 5748_XY2T01IN1 omu-yesilyurt-demir-celik-myo-da-hamsi-gunu-duzenlendi-3202-html263192

SAYIN İŞLETMECİOMÜ Yeşilyurt Demir Çelik MYO’da ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE SANAYİCİLERİ HAMSİ ŞENLİĞİNDE BULUŞTURDU

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu ve KOSGEB   tarafından düzenlenen ve OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, TOSYÖV Samsun Destekleme Derneği, Organize Sanayi Sanayici İşadamları Derneği, MEDİKUM,(Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği), Enerji Verimliliği Derneği tarafından desteklenen “ 2. Hamsi Günü” (28.11.2013 Perşembe günü saat 12.00’de )etkinliğinde Samsunlu yöneticiler ve işadamları bir araya geldi.
Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulunda düzenlenen ekinliğe; Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,(Hamsi şenliği sonrası Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir süre sohbet etti) Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu,Yeşilyurt  Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu bahçesindeki etkinliğe ayrıca,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN,  İlkadım Belediye Başkanı Necaattin DEMİRTAŞ, Tosyöv Samsun Destekleme Derneği yön kur başkanı Turan Özfurat , yönetim kurulu ve üyeleri ,sekreter; Uğur Hayvalı , yön.kur Üye ; Ahmet Alp Doğru,üye; yön.kur üye Burhan Memiş,Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Baş Kadir Gürkan, üye;süleyman saraçoğlu,Samsun Sanayi Şube Müd Aycan Türkel  ,Kosgeb Samsun Hizmet Merkez Müdürü Hami Danış,dekanlar, Samsun futbol Bölge Müdürü İbrahim Güven ,  OMÜ’lü yöneticiler, öğretim üyeleri, Samsunlu sanayici ve işadamları ile öğrenciler katıldı.
Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, öğretim üyeleri, sanayiciler ve öğrencilerin buluşması amacıyla düzenlenen bu tür organizasyonların üniversite ile şehri kaynaştırdığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, katılanlara teşekkür etti.
Hamsi servisinin ardından toplantı salonuna geçen OMÜ yönetimi ve işadamlarına Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu, “Okulumuz 5 bölümden oluşuyor ve 1.000 öğrencimiz var. Okulumuzun fiziki kapasitesi son derece yeterli. Mezun olan öğrencilerimizin istihdam sıkıntısı yok. Okulumuzun sanayi bölgesinde olması Türkiye’deki ilk örnektir. Okulumuzun bu bölgede olması öğrencilerimize de büyük fayda sağlıyor, öğrencilerimiz böylece staj sorunu yaşamıyorlar. Tüm işadamlarımız okulumuzu benimsemiş durumda. Okulumuzda sanayicilere ara elemen yetiştiriyoruz. Burada iş adamlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Onlara bilimsel destek sağlarken, onlar da öğrencilerimizi staj ve istihdam alanında değerlendiriyorlar. Tek eksiğimiz sosyal spor alanları. Bu eksiğimiz de en kısa zamanda tamamlamak istiyoruz. İş adamlarımızdan bu hususta da yardım bekliyoruz. Umuyoruz ki daha güzel şeyler yapacağız. Katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıya yüksekokulda okuyan öğrencileri temsilen bazı öğrenciler de katılarak taleplerini dile getirdiler. Hamsi gününde yaklaşık bir ton hamsi pişirilerek davetlilere ikram edildi.

pansiyon-595 004 003 002

Ordu İlimizde Ev Pansiyonculuğu”nun geliştirilmesi ile ilgili toplantı düzenlenmiştir.

http://www.ordukulturturizm.gov.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=532&Itemid=67

19 Kasım 2012 Pazartesi Saat 14.00’te Ordu Kültür Sanat Merkezi/Küçük Salonda “İlimizde Ev Pansiyonculuğu”nun geliştirilmesi ile ilgili toplantı düzenlenmiştir.   Toplantıya konuşmacı olarak ; TOSYÖV Safranbolu Karabük Bartın ve Çevresi Destekleme Derneği Başkanı Bahri KÜPELİ “Safranbolu örneğinde Turizm Faaliyetleri ve Ev Pansiyonculuğu” konusunda konuşma yaptı. TÖSYEV Proje Koordinatörü Cüneyt ÖRKMEZ “Ev Pansiyonculuğu, Turizme Yönelik Farkındalık ve Yerel Değer Yaratma Yolları” hakkında konuşma yaptı. Ordu İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Eyüp ELMAS açılış konuşmasını yapmıştır.   Toplantıya ; Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Erkan GÜLDEREN,Ordu İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Sevim GÜRDAL,Turizm Şube Müdürü Uğur TOPARLAK, Perşembe Belediye Başkanı Selami ÇARKÇI,Yeşilce Belediye Başkanı İ. Fevzi ÜNAL,Ordu İl Özel İdaresi Şef Ertan TOP,Memur Özay TİRYAKİ ,Perşembe Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel HAYAT, Ordu Üniv. Meslek Yüsek Okulu öğretim görevlisi Cavit YAVUZ, Ordu Üniversitesi Sos.Bil.Mes.Yük Okulu öğretim görevlisi Mehmet MISIR  , Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan SOYDAN, Perşembe Ziraat Odası Ziraat Müh. Nesibe SOYDAN, Ziraat Mühendisi Hüseyin NOYAN,  Ziraat Müh.Yasemin YÜKSEL, Ziraat Müh.Selma ÖZTÜRK, Fatsa Ziraat Odasından Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÖZGEN, Ziraat Müh. Fatma BAŞ, Perşembe Belediyesi Fen İşleri Ahmet YÜKSEL , Perşembe Fiskobirlik Başkanı Hasan İÇÖZ, Radyo Tv Gazeteciler Derneği Başkanı Birol ÖZTÜRK ,  Ünye Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Adnan SOBİ, Ordu Kadın Güc.Dest.Dern.Başkanı Mihriban YUVA, Perşembe Muhtarlar Derneği Başkanı Namık CANİK ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve  üyeleri katılmışlardır.

© 2012 Microsoft Koşullar Gizlilik Geliştiriciler Türkçe

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s