Sürdürülebilir ,başarılı kadın işletmelerinin kurulumuna katkı sağlamayı hedefliyoruz

 

4_Sayfa

Girişimcilerin ve KOBİ’lerin rekabet gücünü artırmak için paydaşlarının da potansiyelini harekete geçiren ve bu konuda etkili rol model olan Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne devam ediyor. TOSYÖV, İş Bankası Ana Sponsorluk desteği ve SAMSUN Ticaret Odası işbirliğiyle KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni 14-22 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Samsun Eğitim programına 30 kadın girişimci adayı katıldı.

Ülkemizin kalkınma ve büyümesinde can alıcı eksiklerden biri de yeterince kadın girişimcimizin olmamasıdır. Eğitim programımızla bu sorunun çözümüne katkıda bulunmak için İş Bankası, KOSGEB ve Samsun Ticaret Odası ile birlikte önemli bir adım atık”.

TOSYÖV olarak destekleme derneklerimizle birlikte 26 yıllık faaliyetlerimizin ağırlığını ‘Girişimcinin Gücü’ şiarıyla bilinçli ve inovatif girişimci yetiştirme konusu oluşturmaktadır. Türkiye’yi küresel aktör haline getirecek yolun, girişimciliğin 7’den 77’ye kadın-erkek, genç-yaşlı, herkes tarafından bir nosyon (bilgi kavramı) olarak kazanılmasından geçtiğini artık biliyoruz. İşletmelerimizin ömürleri ne yazık ki çok kısa. Bu eğitim programıyla uzun ömürlü işletmeleri ülkemiz ekonomisine kazandırmak istiyoruz.

TOSYÖV, KOSGEB ile 2012 yılında imzaladığı protokol kapsamında ülke genelinde değişik illerde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Girişimcilik Destek Programı kapsamındaki eğitimlerle amacımız, yüzlerce, hatta binlerce yaratıcı, yenilikçi, bilinçli, özgüven sahibi, daima sosyal sorumluluk çerçevesinde düşünen, topluma katma değer sunan, küresel vizyonla hareket eden girişimciler yetiştirmektir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 70 saatlik eğitim programı kapsamında, katılan gruba özgü spesifik, yerel dinamiklere uygun, girişimcilik açısından swot analizleri ile katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkaran ve planlı iş kurmalarına yardımcı olan yöntemlerle örnek niteliktedir.

14-22 Aralık 2015 tarihleri arası Samsun’da Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda gerçekleştirilen eğitim programıyla sürdürülebilir başarılı kadın işletmelerinin kurulumuna katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu eğitim programı, kadın katılımcıların girişimcilik yönlerini ve iş fikirlerini sınayacakları, işletme yönetimi, üretim planı, pazarlama planı, finansal plan, iş planı hazırlama ve atölye çalışmaları gibi KOSGEB programı içerisinde verilmesi gereken zorunlu dersler yanında girişimcilik açısından bireysel gelişimlerini sağlayıcı yönde etkin eğitim uygulamalarını içeriyor. Eğitimin amacı kadın girişimciler için değer yaratma yollarının keşfedilmesi, iş planlarının hazırlanması ve KOSGEB desteğiyle sürdürülebilir işletmelerin kurulmasının sağlanmasını içermektedir.Bu projedeki destekleriyle kadın girişimcilerle buluşmamızı sağlayan İş Bankası, KOSGEB, Samsun Ticaret ve Sanayi Odasına yaptıkları işbirliği için teşekkür ederiz.”

 

About tosyovsamsun

KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK TOSYÖV olarak, KOBİ ve paydaşları arasındaki etkileşim alanı oluşmasını sağlayarak onlara çözüm ve ortağı olarak dünya ile uyumu ve girişim özgürlüğü ilkesini gözeterek; KOBİ’lerin rekabet güçlerini, KOBİ ve Paydaşlarının potansiyellerini harekete geçirerek artırmak için varız.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s