Samsun ‘da KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine ilişkin TOSÖV- İş Bankası işbirliği

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine ilişkin TOSÖV- İş Bankası işbirliğini içeren ;

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri 70 saatlik eğitim program kapsamında tek bir eğitimci ile verilmektedir. Bu konuda oldukça deneyimli, kadın ve yetişkin eğitimi projelerinde eğitimci ve eğitim koordinatörü olarak görev almış, eğitim sonunda da katılımcılara TOSYÖV desteğinde koçluk ve mentörlük yapabilecek, KOSGEB tarafından yapılan değerlendirmelerde oldukça başarılı görülen bir eğitimci ile çalışacağız.

Eğitmenimizin kadın emeğini değerlendirme ve kadın girişimciliği alanında daha önce TOSYÖV tarafından gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında önemli tecrübelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Uzmanın; kadınlardan oluşan homojen gruba özgü, spesifik, yerel dinamiklere uygun, girişimcilik açısından swot analizleri ile katılımcıların potansiyellerini ortaya çıkaracak ve planlı iş kurmalarına yardımcı olacak yöntemlerle örnek sayılabilecek bir eğitim programı gerçekleştirmesi ve sürdürülebilir başarılı kadın işletmelerinin kurulumuna katkı sağlaması üzerinde önemle durduğumuz bir beklentimizdir.  

Eğitim programı, katılımcıların girişimcilik yönlerini ve iş fikirlerini sınayacakları, işletme yönetimi, üretim planı, pazarlama planı, finansal plan, iş planı hazırlama ve atölye çalışmaları gibi KOSGEB programı içerisinde verilmesi gereken zorunlu dersler yanında girişimcilik açısından bireysel gelişimlerini sağlayıcı yönde etkin eğitim uygulamalarını içerecek, keyifli bir ortamda gerçekleştirilecektir. Uygun bulursanız bazı derslerde görevlendireceğiniz temsilcilerle iş Bankası’nın girişimcilere verdiği destekler anlatılabilir. Eğitimin amacı kadın girişimciler için değer yaratma yollarının keşfedilmesi, iş planlarının hazırlanması ve KOSGEB desteği ile sürdürülebilir işletmelerinin kurulmasının sağlanmasıdır. 

Eğitim sonunda memnuniyet anketi, ve eğitim raporu hazırlanarak KOSGEB ve İş Bankası ile paylaşılacaktır. Eğitim sonunda izleme faaliyetlerine devam edilerek TOSYÖV tarafından katılımcılara gerektiğinde mentörlük desteği verilecek, başarılı sonuçların alınması için çaba gösterilecektir 

Eğitim duyuruları eğitim tarihilerinden 30 gün önce uygulamanın gerçekleştirileceği illerde kamuoyuna duyurularak adayların başvuruları alınacak ve eğitim başlamadan bir hafta önce mülakatla 30 katılımcı seçilecektir. Mülakatta eğitimcinin yanı sıra istenirse TOSYÖV ve İş Bankası temsilcileri de hazır bulunabilirler.  

Eğitim sonunda düzenlenecek sertifika töreni TOSYÖV,  İş Bankası ve KOSGEB temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Bu sertifika törenleri için belirlenecek tarihlerde KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK, Kredi Garanti Fonu ve İş Bankası temsilcilerinin katılacağı “Girişimcilere Sağlanan Destekler” konulu bir panel düzenlenerek, katılımcılar yanında genel katılımlı bir etkinliğin yapılması ve eğitim sonunda bilgi paylaşımı ve seremoninin bir arada gerçekleştirilmesi sağlanabilir. Bu konuyu bir öneri olarak bilgilerinize sunuyoruz. Böyle bir organizasyonu gerçekleştirebiliriz.  

İşbirliğimizde gerçekleştirilecek bu projenin yararlı sonuçlar doğurmasını diler, desteğiniz için teşekkür ederiz. .

TOSYÖV
Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler,
Serbest Meslek Mensupları ve
Yöneticiler Vakfı

Paris Caddesi No:4/13 06540 Kavaklıdere / ANKARA
TEL: (+90.312) 425 94 85 PBX

FAX: (+90.312) 425 62 21

www.kobizirvesi.org.tr

www.tosyov.org.tr

 

About tosyovsamsun

KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK TOSYÖV olarak, KOBİ ve paydaşları arasındaki etkileşim alanı oluşmasını sağlayarak onlara çözüm ve ortağı olarak dünya ile uyumu ve girişim özgürlüğü ilkesini gözeterek; KOBİ’lerin rekabet güçlerini, KOBİ ve Paydaşlarının potansiyellerini harekete geçirerek artırmak için varız.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s