2. Hamsi Günü” etkinliğinde Samsunlu yöneticiler ve işadamları bir araya geldi.

OMÜ Yeşilyurt Demir Çelik MYO’da ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE SANAYİCİLERİ HAMSİ ŞENLİĞİNDE BULUŞTURDU

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu ve KOSGEB   tarafından düzenlenen ve OMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, TOSYÖV Samsun Destekleme Derneği, Organize Sanayi Sanayici İşadamları Derneği, MEDİKUM,(Samsun Medikal Sanayi Kümelenme Derneği), Enerji Verimliliği Derneği tarafından desteklenen “ 2. Hamsi Günü” (28.11.2013 Perşembe günü saat 12.00’de )etkinliğinde Samsunlu yöneticiler ve işadamları bir araya geldi.
Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulunda düzenlenen ekinliğe; Samsun Valisi Hüseyin Aksoy,(Hamsi şenliği sonrası Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir süre sohbet etti) Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, OMÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu,Yeşilyurt  Demir Çelik Meslek Yüksek Okulu bahçesindeki etkinliğe ayrıca,  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, OMÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin AKAN,  İlkadım Belediye Başkanı Necaattin DEMİRTAŞ, Tosyöv Samsun Destekleme Derneği yön kur başkanı Turan Özfurat , yönetim kurulu ve üyeleri ,sekreter; Uğur Hayvalı , Üye ; Ahmet Alp Doğru,üye; Makina Mühendisleri Odası Samsun Şube Baş Kadir Gürkan,Samsun Sanayi Şube Müd Aycan Türkel  ,Kosgeb Samsun Hizmet Merkez Müdürü Hami Danış,dekanlar, Samsun futbol Bölge Müdürü İbrahim Güven ,  OMÜ’lü yöneticiler, öğretim üyeleri, Samsunlu sanayici ve işadamları ile öğrenciler katıldı.
Üniversite sanayi işbirliğinin geliştirilmesi, öğretim üyeleri, sanayiciler ve öğrencilerin buluşması amacıyla düzenlenen bu tür organizasyonların üniversite ile şehri kaynaştırdığına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan, katılanlara teşekkür etti.
Hamsi servisinin ardından toplantı salonuna geçen OMÜ yönetimi ve işadamlarına Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu okulun eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Muammet Dervişoğlu, “Okulumuz 5 bölümden oluşuyor ve 1.000 öğrencimiz var. Okulumuzun fiziki kapasitesi son derece yeterli. Mezun olan öğrencilerimizin istihdam sıkıntısı yok. Okulumuzun sanayi bölgesinde olması Türkiye’deki ilk örnektir. Okulumuzun bu bölgede olması öğrencilerimize de büyük fayda sağlıyor, öğrencilerimiz böylece staj sorunu yaşamıyorlar. Tüm işadamlarımız okulumuzu benimsemiş durumda. Okulumuzda sanayicilere ara elemen yetiştiriyoruz. Burada iş adamlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Onlara bilimsel destek sağlarken, onlar da öğrencilerimizi staj ve istihdam alanında değerlendiriyorlar. Tek eksiğimiz sosyal spor alanları. Bu eksiğimiz de en kısa zamanda tamamlamak istiyoruz. İş adamlarımızdan bu hususta da yardım bekliyoruz. Umuyoruz ki daha güzel şeyler yapacağız. Katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıya yüksekokulda okuyan öğrencileri temsilen bazı öğrenciler de katılarak taleplerini dile getirdiler. Hamsi gününde yaklaşık bir ton hamsi pişirilerek davetlilere ikram edildi.

omu-yesilyurt-demir-celik-myo-da-hamsi-gunu-duzenlendi-3202-html263192 SAYIN İŞLETMECİ 5748_XY2T01IN1 5748_PE4C33JM3 5748_CS1K54YS5 28 11 2013 (17) 28 11 2013 (14) 28 11 2013 (12) 28 11 2013 (10) 28 11 2013 (8) 28 11 2013 (7) 28 11 2013 (5)

About tosyovsamsun

KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK TOSYÖV olarak, KOBİ ve paydaşları arasındaki etkileşim alanı oluşmasını sağlayarak onlara çözüm ve ortağı olarak dünya ile uyumu ve girişim özgürlüğü ilkesini gözeterek; KOBİ’lerin rekabet güçlerini, KOBİ ve Paydaşlarının potansiyellerini harekete geçirerek artırmak için varız.
Bu yazı Uncategorized içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s